Zařizujete bydlení a nemáte peníze navíc? Co kdybyste zkusili použitý nábytek?

V dnešní době to není problém. Nejen na internetu naleznete spousty nabídek, díky kterým můžete poměrně pěkně vybavit své bydlení!

Kde tedy sehnat vybavení?

Zkuste bazary!

Jistě naleznete v okolí svého bydliště nějaký příhodný bazar. Můžete pak najít vhodné kusy vybavení za skvělé ceny. Bazary mají velikou výhodu v tom, že zde často naleznete zachovalý nábytek, který vypadá dobře (jako nový), případně jsou perfektně zrenovované.

Nábytek z masivu je jako víno, jak stárne (schne), tak mění svou barvu, přitom si zachovává svou pevnost a dlouhou životnost. Proto nemusíte mít obavu, že třeba použitá komoda bude zbožím druhé jakosti. Spíše naopak!

V bazaru máte záruku, že kupujete kusy, které jsou v pořádku. Bazary zajišťují i dovoz nábytku, takže máte o starost méně.

Hledejte levné inzeráty!

Zrovna tak naleznete spousty inzerátů na inzertních portálech, jako je Bazoš, nebo Sbazar.  U těchto inzerátů je třeba reagovat rychle! Většinou si pro nábytek musíte dojet sami. Neposílejte v takových případech peníze dopředu a nábytek si dobře prohlédněte.

Hledejte inzeráty za odvoz!

Spousty lidí se stěhuje a potřebuje se rychle zbavit některých větších kusů nábytku. Proto je nechávají pouze za odvoz. I zde platí pravidlo: kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Poptejte se v okolí!

Dále se pak můžete zeptat ve svém okolí, jestli se někdo něčeho nezbavuje, nebo zda nemá něco na půdě. Často někdo spousty nábytku odloží do garáže, či do sklepa. Rád se jich pak zbaví, nebo je za symbolickou cenu prodá.

Projděte půdu!

Třeba u rodičů či jiných příbuzných možná něco najdete, co by se vám hodilo.