JAK PŘESTĚHOVAT NÁBYTEK, ABY SE NEPOŠKODIL

Stěhujete se do nového domu, bytu nebo za prací? Neplánujete kupování nového nábytku, ale pouze převoz toho stávajícího? Celý proces stěhování můžete provést vlastními silami nebo využít služeb specializované firmy. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomínejte nábytek a jednotlivé předměty správně zabalit, aby se žádná z přepravovaných věcí nepoškodila.

Stěhování nábytku

Jak na stěhování těžkých břemen

Máte-li doma klavír, piáno, sochu či trezor, je vhodné se obrátit na spolehlivou stěhovací firmu, která disponuje technikou na stěhování těžkých a nadrozměrných břemen. Dobře vyškolený tým a kvalitní náčiní umožní těmto lidem spolehlivě a bezpečně přepravit Váš majetek tam, kam potřebujete. Stěhování nábytku pro Vás nemusí být noční můrou. Se stěhovací firmou šetříte nejen čas, ale především své zdraví.

Výhody stěhovacích společností

  • Firmy, které na trhu působí v oblasti stěhování nábytku, jsou řádně pojištěny pro případ plnění škod. Veškeré stěhované věci jsou pojištěny jak během přenášky do stěhovacího auta, nákladky, převozu na určené místo, tak i výkladky a rozmístění v určených prostorách. 
  • Firmy jsou vybaveny veškerou technikou, např. sadou na stěhování nábytku s vyšší nosností, stěhovacími popruhy a kříži, stěhovacími háky, stěhovacími kolečky, upínacími popruhy nebo transportní stěhovací plošinou. Dále disponují krabicemi i strečovými a bublinkovými fóliemi, které zabraňují poškození nábytku a stěhovaných věcí.
  • Stěhování nábytku profesionální stěhovací firmou přináší časovou úsporu. Pokud jste časově zaneprázdněni, můžete veškeré balení a stěhování přenechat na odbornících. Speciálně vyškolený tým disponuje kromě stěhovací techniky i obalovými materiály, do kterých pečlivě uloží veškeré Vaše předměty. 
  • Diskrétnost je bezpochyby další nespornou výhodou stěhovací společnosti. Vaši kamarádi či rodina nemusí pochopit, proč disponujete takovou řadou věcí nebo zvláštních předmětů. Týmu stěhováků nemusíte nic vysvětlovat. Ke každé zakázce přistupují individuálně s maximální diskrétností. 
  • Potřebujete-li změnit termín stěhování nebo destinaci, pro stěhovací firmu není toto problém. Profesionální tým se navíc přizpůsobí Vašim časovým možnostem. Stěhování nábytku lze provést v denních i večerních hodinách. 

Urychlovací proces stěhování

Chcete-li, aby celý proces stěhování proběhl co možná nejrychleji a bez zbytečných průtahů, pak je vhodné vše důkladně připravit. Stěhování si pečlivě předem naplánujte, vymezte si potřebný čas k balení věcí. Rozmyslete se, zda potřebujete stěhovat vše nebo se některých věcí raději zbavit (prodejem, darováním). Veškeré přepravované předměty jednotlivě zabalte a umístěte do papírových krabic, které označte. Při vybalování ušetříte čas při hledání potřebných věcí. Vykliďte police a šuplíky u komod a skříní. Vytáhněte je z korpusu nábytku nebo zajistěte, aby se při přepravě neotevíraly. Postačí omotat nábytek strečovou fólií, aby nedocházelo např. k otevírání dvířek, které by mohly způsobit poškození přepravované věci. Rohy nábytku opatřete filcem nebo kartonovými či plastovými růžky, které ochrání rohy nábytku. V dostatečném předstihu zajistěte parkování přepravního vozidla v blízkosti místa nákladky a výkladky, aby se stěhované věci nemusely přenášet na dlouhou vzdálenost.