Jak vybrat vitrínu?

Máte rádi své dekorace a dárky pěkně pohromadě? V tom případě popřemýšlejte o investici do vitríny.

Menší průhledná skříň, kde budou vaše věci krásně vidět. Vitrín existuje mnoho, od malých až po velké, kde si vystavíme takřka cokoliv. Se správným výběrem vitríny vám poradíme.

Kritéria pro výběr vitríny

Jediným důležitým kritériem kromě ceny je velikost. Záleží, jaké věci chcete ve vitríně vystavit. A podle toho velikost zvolíte. Je samozřejmé, že větší vitríny budou i dražší.

Umístění vitríny

Vitrína je většinou umisťována do obývacího pokoje. Může však být i v dětském pokoji nebo ložnici. V případě dětského pokoje je nutné dbát na bezpečnost.

Vzhled vitríny

Může se jednat o samostatnou vitrínu nebo o součást obývací stěny. V případě, že je součástí stěny, bývá vitrína užší, než kdyby stála samostatně. Cenově se obývací stěna pohybuje o něco výš. Pokud ale uvažujete o vitríně a stěně zároveň, je dobré zainvestovat a pořídit vše v jednom.

Materiál vitríny

Nejběžnějším materiálem vitríny je dřevo a sklo. Dnes se mohou ve vitrínách objevovat i moderní materiály. Jedná se o plast nebo kamenivo. Výtvory tak dokonale vyniknou a každý si jich jistě všimne.

Konstrukce vitríny

Když už jste si vitrínu vybrali, nastává ověření její konstrukce. Vitrína totiž musí být stabilní s dostatečnou nosností polic. Umístit vitrínu lze klasicky na zem nebo zavěsit na zeď.

Pokud je ale vitrína součástí obývací stěny, bývá zavěšená na zdi. V tomto ohledu je zapotřebí vědět hmotnost a rozměr vitríny. Komplikace totiž může nastat u sádrokartonových stěn.