Holandský nábytek: když se spojí kvalitní materiál, dobré řemeslné zpracování a nadčasový design

Nábytek z masivu představuje vždy jednu z praktických a zároveň estetických možností zařízení domácnosti. Obzvláště v dnešní domě, kdy se ke všemu přiřazuje ekologická hodnota, se dřevo stává v nábytkářství materiálem č.1.

Prodej starého nábytku – kvalita bazarového nábytku

Zvláštní kategorii potom tvoří holandský nábytek, který je na českém trhu už řadu let a stále si nachází své obdivovatele. Pokud jste ještě neobjevili kouzlo použitého nábytku z dovozu, měli byste navštívit některou z prodejen, která se tomuto stylu nábytku věnuje. Skvělá zpráva je, že už existují i on-line prodejny se zmiňovanými produkty. To je hlavně v dnešní době velice praktický a bezpečný způsob nakupování.

Použitý holandský nábytek je vhodný hlavně do starších rodinných domů a do venkovských usedlostí a klasických chalup, které jsou pro český venkov typické. Snadno se přizpůsobí atmosféře takového bydlení a splynou s ostatním vybavením domácnosti. Některé propracované kusy nábytku mohou výborně podtrhnout atmosféru „starých dobrých časů“, kterou vesnické domky a statky mají.

Dřevo

Dřevěný nábytek je stále ve velké oblibě. Přírodní, roky osvědčený materiál přináší do domovů příjemnou teplou atmosféru a vypracované detaily holandského nábytku už na první pohled vykazují znaky kvalitního řemeslného zpracování.

Už na dotyk je dřevo velice příjemným materiálem, pohladí vás tak nejen na duši, ale při kontaktu i na kůži. Když se opřete o dřevěný stůl či komodu, přátelsky vás po chvíli začne hřát. Toho se od skla, plastu nebo kovu nedočkáte.

K přednostem dřeva a výrobkům z něj patří neuvěřitelná odolnost. To ocení každý, kdo má doma děti anebo je nucený absolvovat stěhování. Drobné poškození nábytku zvládne opravit i šikovný kutil.

Při správné péči vydrží dřevo krásné celou řadu let. Navíc dnes můžete k ošetření nábytku zkusit některý z moderních produktů se specifickými vlastnostmi proti usazování prachu nebo s obsahem včelího vosku. Pravidelná údržba je snadná a rychlá.

Sedací soupravy

Pokud hledáte originální sedací soupravu, tak právě v sortimentu holandského nábytku můžete objevit doslova poklad. I přes fakt, že jde o použité zboží, můžete získal kvalitní čalouněnou práci a právě to, že je už nábytek použitý, může být výhoda. Snadno poznáte, že jde o kvalitní výplně a nevysedíte si po měsíci v křesle důlek. V sortimentu kožených sedacích souprav se dá najít zboží, které bude působit velice luxusním dojmem. Pokud je kůže dobře udržovaná, má stejné vlastnosti jako dřevo a věk ji dodává na zajímavosti.

Běžné ceny dřevěného a koženého nábytku jsou někdy přemrštěné a u stylových kousků s označením „rustikální“, to platí dvojnásob.

Holandský nábytek je ale prodávaný za bazarové ceny a ty jsou k zákazníkům přívětivé. Tento nábytek si můžete dovolit.