Retro styl, retro nábytek, bazar starožitného nábytku, starý nábytek prodej

Retro styl bydlení aneb zpátky v čase

Ať žijeme teď, nebo budeme žít za dvacet let, různé trendy se budou vracet zpět. Co dříve bylo in, dnes se může zdát out. A za 5 let už je to jinak. A jedním ze stylů bydlení, který je dnes oblíbený, je retro styl. Vraťme se zpátky do minulosti a dýchejme svěží bezstarostný vzduch. Podívejme se do 50. až 80. let.

Základní znaky retro bydlení

Retro bydlení je dnes hodně viděn nejen u nás, ale také v zahraničí a to hlavně v USA. Podívejme se na základní znaky, které se objevují v tomto stylu:

  • Chrom, dřevo, mosaz
  • Barva hořčicová a další syté barvy
  • Motivy květin
  • Velmi nápadné doplňky

Co vše se hodí do retro stylu

Jelikož je to retro styl, určitě nezkazíte výzdobu výraznými barvami, které v té době převládaly. Vhodné jsou také velké výrazné květinové vzory na zdi. Ovšem určitě není vhodné barvy překombinovat, ale vhodně umístit, a zvolit jen například několik odstínů z jedné barvy.

Do retro stylu se skvěle hodí doplňky, jako jsou cedule, plakáty s tématy komiksů či kultovních trendů. Velmi oblíbené jsou různé solitéry, jako například retro fotoaparát či retro hodiny.

Hodí se sem také plechové teploměry, staré mlýnky na kávu, staré elektrické spotřebiče (někteří najdou ještě na půdě) či koberce imitující kůži zvířete.

Retro styl v kuchyni a obýváku

Do retro kuchyně se hodí pravé a nefalšované staré kávovary. A pokud žádný takový nevlastníte, neváhejte v koupi moderních spotřebičů laděných právě do retro stylu. A to ať už je to právě zmiňovaný kávovar, mixér či lednice. A také keramické knoflíky u spotřebičů jsou vhodné pro tento styl.

I obývací pokoj může být laděn do tohoto stylu. Takové retro čalouněné křesílko, sedačka, skříňky, nebo komody v tomto stylu se dají jednoduše pořídit. Podstatnou součást tvoří také nadčasová svítidla, která by neměla chybět v žádné místnosti.

Retro nábytek či doplňky, lze zakoupit ve specializovaných prodejnách i v internetových obchodech. Už je jen na Vás, jak si zkombinujete barvy, nábytek a doplňky tak, aby Vám vše ladilo do retro stylu.