Užijte si pohodlný venkovský styl bydlení

Starý nábytek z masivu, starý nábytek na chalupu

Venkovský styl si získává stále více nadšenců. V tomto stylu se především využívá tradic a spojení s přírodou. Mnoho lidí již zkouší aplikovat venkovský styl do svých domovů. Někteří mají dokonce i svatbu ve venkovském stylu.

Znaky venkovského stylu

Venkovský styl má typické znaky, které při zařizování bytu nesmíte opomíjet. Mezi tyto znaky patří:

  • Přírodní materiál jako je dřevo
  • Kamenina – zejména podlahy
  • Barva bílá
  • Keramické doplňky
  • Dekorace z přírodnin, jako je len či bavlna

Vdechněte bytu venkovský přívětivý styl

Hlavním a velmi důležitým znakem venkovského bydlení je dřevo. Ať už jsou to dřevěné parkety, dřevěné sloupy či dřevěný nábytek. U podlah se také dá použít kamenina, jako v dobách minulých. Na podlahy je vhodné využít doplňky, jako je koberec z přírodních vláken.

Zdi jsou často natřeny neutrální barvou, jako je bílá. Lze použít i odstíny hnědé. A pokud i tak se Vám tyto barvy zdají fádní a chcete osvěžit místnosti, využijte pastelové barvy.

Do venkovského stylu rozhodně patří květiny. A to zejména levandule v květináčích, která vyzdobí a zvelebí danou místnost. Vhodné jsou také další bylinky v květináčích.

U venkovské stylu platí, že čím více dekorací, tím lépe. Vhodné jsou různé keramické doplňky, jako například vázy, aroma lampy atd. Vhodné jsou i polštářky v neutrálních barvách. Opět platí, že čím více, tím lépe. Zeď můžete vyzdobit různými nápisy či obrazy. Okna je vhodné doplnit světlými závěsy. Oblíbené jsou i závěsy pruhované nebo květinové vzory.

Venkovský styl lze využít opravdu ve všech místnostech. A to dokonce i v koupelně. Zde můžete již mít i dřevěný kout a např. dřevěný košík na kosmetiku.

Nákup venkovských doplňků

V internetových obchodech je velké množství doplňků. Proto, abyste nebyl z venkovského stylu spíše chaos, je dobré kupovat podobné doplňky do jedné místnosti. Ve větších městech jsou pak také specializované prodejny, kde Vám přímo poradí, co je vhodné do takového bytu zakoupit, aby vše ladilo.